як будувати будинок
Цікаво знати

Як правильно будувати будинок чи хату?

За бажання мати власну приватну житлову нерухомість одразу постає питання, як збудувати хату правильно та за сучасними технологіями? Особливо задаються цим завданням ті, хто хоче самостійно будувати будинок за власним планом. Однак часто це ускладнюється особливостями рельєфу. Адже одна річ, коли купується ділянка під забудову і майбутній власник має право вибору, та інша – коли, наприклад, земля вже є у власності або перейшла у спадок. А в останньому випадку може дістатися складний рельєф, з примхливим ґрунтом.

Тому перед тим, як почати будувати будинок чи модульні будинки самостійно, необхідно детальніше ознайомитися з усіма етапами будівельних робіт.

як правильно будувати будинок

Ключові етапи будівництва

Придбання та вибір ділянки під забудову: необхідно звернути увагу на характер рельєфу, локацію, доступність комунікацій. Краще зупинити вибір на території, через яку вже прокладено трубопроводи та каналізацію. Це заощадить витрати на подальше їх додаткове облаштування. Паралельно необхідно вивчити тип ґрунту, перевірити рівень залягання ґрунтових вод. Якщо цей показник буде високим, то існує ризик, що готова споруда буде періодично підтоплюватися, а сама ділянка виявиться заболоченою.

  1. Створення проекту: будівництво не може розпочатись без детального плану. Це документ, до якого входять дві частини. Перша частина містить описову інформацію про те, як виглядатиме готовий об’єкт зовні та зсередини. У цьому розділі описується його архітектура, дизайн, інтер’єр, внутрішнє зонування простору, кількість технічних приміщень та санвузлів, матеріали будівництва та оздоблення. У другій частині наводяться точні розрахунки необхідного обсягу будматеріалу відповідно до розмірів елементів конструкції.
  2. Підготовка документів: перед тим, як будувати хату самому, необхідно вирішити всі паперові питання. Насамперед треба отримати дозвіл на будівництво, звернувшись до місцевої адміністрації. Документи також будуть потрібні і при підключенні ділянки до електрики. Вони видаються після погодження з уповноваженим органом схеми підключення тощо.
  3. Підведення комунікацій: якщо на ділянці не були раніше прокладені технічні системи, власникові доведеться вирішити це завдання та брати на себе всі клопоти. Для сучасного будинку обов’язково потрібна електрика, безперебійна подача води, каналізація та тепло.
  4. Підготовка території до будівельних робіт: до ділянки організується вільний під’їзд для техніки та машин з матеріалом. Попередньо треба очистити ділянку від сміття, зайвих кущів, рослин. Якщо земля трохи підтоплена та на ній стоїть вода, можна зробити дренаж. Ґрунт із торфом слід переробити та завести хороший грунт. У разі розташування майбутнього об’єкта на схилі, варто зробити штучне його зміцнення та підпірні стінки.
  5. Заливка фундаменту: тип основи вибирається, виходячи з несучої здатності ґрунту, розрахункової маси об’єкта, особливостей рельєфу та рівня ґрунтових вод. На основі розрахунків вибирається пальовий, стовпчастий або стрічковий фундамент. Основа також може бути дрібнозаглибленою, або закладатися на глибині промерзання ґрунту. У цьому разі доцільно зробити цокольний проміжний поверх.
  6. Зведення коробки: існує багато технологій, як правильно будувати будинок одному. Тому впершу чергу треба вирішити, якими будуть перекриття та вибрати відповідний будматеріал.
  7. Чорнова обробка: включає розлучення електричних мереж, організацію вентиляції і т.д. На цьому етапі робиться штроблення стін, їх обшивка та утеплення. Робиться заливка та вирівнювання підлог.
  8. Чистове оздоблення: фінальний етап, під час якого укладається покриття для підлоги, клеються шпалери, фарбуються стіни, встановлюються освітлювальні прилади, ставиться сантехнічне обладнання та розставляються меблі.
  9. Ландшафтний благоустрій: цей етап реалізується лише після чорнових робіт. Вся прибудинкова територія очищується від будівельного сміття, і на ній висаджуються чагарники, дерева та інші рослини, а також роблять альтанки, декоративні доріжки, дерев’яні тераси, лазні та багато іншого. Для природного благоустрою можна зробити штучний ставок, створити альпійську гірку або японський садок.

Власники ділянок без досвіду точно не знають, як будувати будинок за технологіями. Тому перед початком робіт необхідно ознайомитись з особливостями проектування та зведення об’єкта, вивчити види та типи матеріалів, переглянути, які способи будівництва сьогодні вважають найбільш ефективними.

Сам собою процес будівництва включає велику кількість етапів, а возведення будинку можна завершити протягом 1-2 сезонів в залежності від типу будівлі, фундаменту та інших нюансів. 80% успіху залежить саме від проекту. Якщо він розроблений якісно, ​​відповідально, з максимально точними розрахунками, то на будівельному майданчику не виникне жодних складнощів.

як почати будувати будинок

Що обов’язково треба знати на етапі проєктування?

Самостійно скласти план майбутньої споруди складно. Найкраще залучити до цього завдання досвідчених виконавців.

Фахівці вивчать усі технічні особливості ділянки: географічне розташування, ландшафт, рельєф тощо.

Обов’язково проводиться топографічна зйомка всієї території, де відбуватиметься будівництво. Це допоможе скласти точний план ділянки, виділити його чіткі межі за геолокаційними мітками, отримати детальну схему перепаду висот.

Обов’язковим етапом є геологічні дослідження. Це аналіз рівня ґрунтових вод та ґрунту. Завдяки дослідженню можна зробити висновки про пучинистість ґрунту та його несучу здатність.

Сьогодні популярною залишається технологія будівництва енергоефективних будинків. Будівля виходить теплою, затишною, з відмінним мікрокліматом усередині. Але для цього потрібно правильно запланувати фундамент, вибрати оптимальний варіант стін та продумати системи опалення та вентиляції

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *